Pretraži

Projekt - CROSKILLS

CROSKILLS

UKRATKO:

Graditeljska škola Čakovec sudjeluje i u drugom dijelu projekta kao jedan od šest partnera, kojeg je nositelj  Građevinski fakultet u Zagrebu. Projekt Croskills je započeo 1.9.2014. i traje 3 godine, sa temeljnim ciljem izobrazbe građevinskih radnika za energetski učinkovitu gradnju. Naša škola imala je zadatak pripremiti priručnike za trenere i polaznike, a upravo završava trening trenera koji će onda provoditi edukaciju za radnike.

CILJ PROJEKTA:

Projekt CROSKILLS, kao dio inicijative Build Up Skills, usmjeren je na cjeloživotnu edukaciju i usavršavanje hrvatskih radnika u području energetske učinkovitosti u zgradarstvu - jačanje kvalifikacija obrtnika, zaposlenih i nezaposlenih građevinskih radnika - nakon početnog, osnovnog obrazovanja ili nakon što su već započeli s radom. Također se odnosi na obuku i kvalificiranje trenutno nezaposlenih radnika. Prvi dio projekta (2012-2013.g.) okupio je relevantne hrvatske institucije i strukovne organizacije u sektorima građevinarstva, energetike i obrazovanja kroz Nacionalnu kvalifikacijsku platformu, te rezultirao formulacijom potreba, mjera i prioriteta u obliku Nacionalnih smjernica s akcijskim planom, koje su formalno prihvatile čak 23 sektorske organizacije.

OČEKIVANI REZULTATI:

U drugoj fazi – koja je započela u rujnu 2014. i trajat će do kolovoza 2017.godine – na temelju Nacionalnih smjernica izradit će se plan cjeloživotne izobrazbe za 6 osnovnih građevinskih zanimanja, razraditi i verificirati programi obuke te provesti probna edukacija radnika u prvim akreditiranim trening-centrima diljem Hrvatske.

SLUŽBENA WEB STRANICA PROJEKTA:

DOKUMENTI I MATERIJALI:

Izobrazba građevinskih radnika po programu CROSKILLS