Rad Anamarije Špicar na izložbi u KD „Vatroslav Lisinski“
Autor: Romina Fic, 22. 3. 2017.

Hrvatska glazbena mladež raspisala je natječaj Radost slikanja uz glazbu koji je usmjeren prema djeci dječjih vrtića te učenicima osnovnih i srednjih škola, ali i svima zainteresiranima. Interes je bio izuzetno velik pa je na adresu Hrvatske glazbene mladeži pristiglo čak 1070 likovnih samostalnih radova i 2 skupna rada. Među njima su bili i radovi naših učenica Lucije Višnjić (mentor Andrija Večenaj, mag.diz.) i  Donatele Novinić (mentorica  Vesna Osojnički, mag.kip.) iz 3.c razreda te rad učenica Anamarije Špicar, Karle Korunek i Eme Plevnjak (mentor Petar Križnar, mag. art.) iz 2.c razreda.

Tema natječaja bila je glazba iz filma „Ratovi zvijezda“, a tehnike u kojima su ostvarivali svoje impresije bile su po vlastitom izboru.  Tročlani ocjenjivački sud sve je radove pregledao, ocijenio i dodijelio nagrade najuspješnijima  te je odabrao stotinjak radova za izlaganje na izložbi koja će se otvoriti na tiskovnoj konferenciji u predvorju velike dvorane Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog  5. travnja 2017. godine, u sklopu  manifestacije „Tjedan glazbe za mlade“. Među odabranim radovima na izložbi naći će se naći i rad naše Anamarije Špicar. Izložba ostaje otvorena do 12. travnja 2017. i  u tom je periodu mogu pogledati svi zainteresirani.

Čestitke učenici i mentoru na postignutom uspjehu!

Više informacija o natječaju i rezultatima možete pronaći na donjem linku

Fotografija rada D. Novinić