POZIV NA PRATNERSTVO - PRVI RODITELJSKI SASTANAK ZA RODITELJE 1.RAZREDA
Autor: Suzana Šestan, 15. 9. 2015.

I ovu školsku godinu odlučili smo započeti pozitivno i preventivno: u srijedu, 9.rujna u 17 sati održan je zajednički roditeljski sastanak za roditelje svih devet prvih razreda Graditeljske škole Čakovec. Na sastanku se roditeljima obratila ravnateljica  koja je roditeljima predstavila Školu, poželjela im dobrodošlicu i naglasila važnost dobre suradnje roditelja i škole.

Nakon nje roditeljima su kratka predavanja o sredstvima ovisnosti: drogama i alkoholu, održali školska liječnica Dijana Uvodić- Đurić i djelatnik PU Čakovec, Radovan Gačal. Predavanje je bilo vrlo informativno i zanimljivo što su pokazali roditelji svojim pažljivim praćenjem.

Nakon zajedničkog dijela sastanka roditelji su otišli u zasebne razrede s razrednicima njihovih đaka prvaka gdje su dobili sve najvažnije informacije za uspješni početak novog razdoblja u životu njihove djece: srednje škole.

Ovakvom organizacijom prvog roditeljskog sastanka  Graditeljska škola je pokazala kako su učenici i njihovi roditelji jednakopravni partneri u odgoju i obrazovanju djece i mladih te kako nam je svima zajednička briga za dobrobit naše mladeži.