Pretraži

Dom-događanja
DANI KRUHA U UČENIČKOM DOMU GRADITELJSKE ŠKOLE ČAKOVEC – 24. LISTOPADA 2013
Autor: Suzana Šestan, 25. 10. 2013.

Tikvice, batata, kuglof s čokoladom…mmm…mljac!

Učenice našeg učeničkog doma pripremile su s odgajateljicom Spomenkom Gavranović kolače i peciva za Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u čemu sam i ja sudjelovala. Mijesila sam tijesto i složila perece i pletenice, a usput i pomagala odgajateljici Veri Bralić i psihologinji Andreji Bratinšćak u kuhanju juhe od tikvica i batata (slatkog krumpira). U kuhinji je bilo deset djevojaka, dvije odgajateljice i psihologinja. Učenice drugih razreda Maja Horvat (buduća kuharica) i Jasminka Oršoš (obrazuje se za slastičarku) napravile su kuglof s čokoladom koji je bio jako ukusan. Učenice Paula Vrban, Mirjana Horvat, Marija Dominik i Nikolina Oršoš aranžirale su izložbeni stol u restoranu s jesenskim plodovima. Navečer u 20 sati pozvale smo učenike na druženje uz kolače, peciva i čaj. Učenici su bili zadovoljni, a mi učenice i odgajateljice smo bile „ponosne“. Odgajatelj Zdravko Horvat potrudio se nabrati s učenicima kestene u šumi u Vinici, a navečer smo kestene pekli u dvorištu doma.

Tekst napisala: Suzana Oršuš