Pretraži

Dom-događanja
Fazanijada uvijek nosi mnogo radosti
Autor: Suzana Šestan, 25. 10. 2013.

UČENIČKI DOM GRADITELJSKE ŠKOLE ČAKOVEC - 2. LISTOPADA 2013

Prvi program u novoj školskoj godini u Učeničkome domu Graditeljske škole Čakovec i ovog je puta bila Fazanijada. Sam pojam fazana označava učenike prvih razreda srednjih škola smještenih u učeničkome domu kojima ovim programom završava program adaptacije na novu sredinu i novi način života i rada. Sama Fazanijada uključuje višetjedne pripreme u kojima se uvježbava program predstavljanja odgojnih skupina (njih šest ove godine) i pojedinih učenika unutar njih.

Za dana održana su sportska nadmetanja na brojnim terenima oko doma. Prvo su svoje snage i umijeća odmjerili stariji učenici doma u ekipi Old timera i učenici prvih razreda kao Fazani. Old timeri su uvjerljivo slavili s rezultatom 4:0. Nakon toga je održana Olimpijada starih sportova i to u disciplinama skakanja u vreći, bacanju kamene s ramena, bacanju potkove te na koncu u povlačenju užeta. Drugi dio programa Fazanijade je potom u večernjim satima održan u restoranu učeničkog doma koji je jedini bio dovoljno velik da primi sve zainteresirane, među njima i drage goste. Svi najuspješniji sportaši su ovom zgodom bili nagrađeni prigodnim slatkim nagradama koje im je uručila voditeljica doma Nataša Vrček, prof. Sam kulturno-umjetnički program učenici-fazani su iskoristili kako bi se osobno i grupno predstavili. Bilo je tu plesa, pjevanja, glume, pričanja šala, predstavljanja zemalja Europske Unije što je sam program učinilo vrlo zanimljivim i dinamičnim. Recimo da su spretni voditelji ovog bogatog i inovativnog programa u kojem je trebalo pokazati i dosta voditeljske umješnosti bili učenici Mia Capek i Sascha Milostić. Na koncu je nastupio možda i najvažniji trenutak programa kada su glasovanjem učenika i odgajatelja odabrani i naj-fazanka i naj-fazan u školskoj 2013./2014. godinu u Učeničkome domu Graditeljske škole Čakovec. Naj-fazanka je tako postala te se lentom zakitila učenica Helena Frančić, a naj-fazan na odobravanje većine učenik Mark Žegarac.

(A. Milinović)