Pretraži

Dom-događanja
Uspješan nastup na Smotri u Ivanić Gradu
Autor: Suzana Šestan, 29. 5. 2013.

Uspješan nastup na Smotri u Ivanić Gradu

Uz sve mjere štednje koju nosi ovo vrijeme recesije u Ivanić Gradu je u subotu 11. svibnja uspješno održana Smotra učeničkih domova sjeverozapadne Hrvatske. Na njoj su sudjelovali učenici-srednjoškolci iz čak deset učeničkih domova što je rekordan broj njih do sada.

Iz Učeničkog doma Graditeljske škole Čakovec je u Ivanić Grad putovalo dvadeset i sedam učenika uz pratnju svojih šest voditelja. I ove su godine oni ostvarili zavidan uspjeh u sportu, radno-tehničkim dostignućima i kulturno-umjetničkom stvaralaštvu. Gledajući sportska nadmetanja koja su i prva započela još u jutarnjim satima, jedan od najzanimljivijih događaja je bio vezan uz nogometni susret učenika iz Čakovca i Varaždina. U vječitom derbiju  Varaždinci za nakon 3:3 u regularnom dijelu utakmice za dlaku bili bolji u izvođenju sedmeraca-udaraca s bijele linije. Nastupili su još i stolnotenisači u muškoj i ženskoj konkurenciji i košarkaši iz ovog našeg učeničkog doma. Što se tiče scensko-glazbeno-plesnog programa otvorila ga je učenica Adrijana Skec recitacijom pjesme Vesne Parun Da si blizu. Nastupio je i domski band Red cosmic (Mirna Jazvec kao vokal, Ivan Namjesnik na bubnjevima i Ivan Pintar na gitari, dok je drugi gitarist bio bolestan) s pjesmom Walk on the Earth. Čakovčani su u svojoj grupi Runok (Sreća) koju sačinjavaju Marina Tomić i Nenad Ignac uprizorili i scenski izraz Kalja ame (Svoj put). U multimedijalnom izrazu srednjoškolci iz Učeničkog doma Graditeljske škole Čakovec su sudjelovali u četiri discipline. S crtežima u olovci i ugljenu (Balerina, Sportaš i Mrtva priroda) uspješno su se predstavili učenici Roman Oršuš i Roman Horvat, a u  rukotvorinama (Sjaj su svili) Melisa Mehanović, Marina Tomić, Kristina Mužina i Ivana Dolinšćak. Svoju rukotvorinu u tehnici uzlanja pod naslovom Sova publici su pokazale Kristina Mužina i Ivana Dolinščak. Konačno, tu je i video-zapis Drugo mišljenje kojemu su autori učenici Emil Žiher i Dario Sambolec. Posebna vrijednost svih spomenutih ostvarenja leži u činjenici da su, naravno izuzev pjesme Vesne Parun, u pitanju sve autorska djela samih učenika i djelatnika, što nije čest slučaj na ovakvim smotrama. Kako u svim spomenutim disciplinama, izuzev sportskih, za razliku od prošlih godina, nije vršeno rangiranje Čakovčani ni nisu mogli osvojiti jednu od nagrada. Ostaje nam utisak da su se oni i ovog puta pokazali u vrlo dobrom svjetlu.    (A. Milinović)

Na slikama:

SMOTRA 1-svečano otvaranje Smotre