Pretraži

The Mobility Bridge III - Graditeljska škola Čakovec
Autor: Suzana Šestan, Zvonko Ladić, 28. 9. 2017.

Učenici Graditeljske škole Čakovec koji su u sklopu Erasmus+ projekta The Mobility Bridge III, financiranog od strane Agencije za mobilnost i programe Europske unije, 14 dana živjeli i radili u Sloveniji  u mjestu Odranci, na kraju svog rada u poduzeću Carthago d.o.o. prezentirali su dio vještina i znanja koje su stekli obavljajući praktičnu nastavu u tom poduzeću. Pod nadzorom svakog od mentora, i pred koordinatorom svih mentora gosp. Maticom Dobranjščakom i profesorom u pratnji Zvonkom Ladićem, pokazali su veliki napredak kako u vještini rada tako i poznavanju svega što i zašto rade, a i razumijevanju slovenskog jezika. Na kraju naukovanja uslijedilo je fotografiranje, riječi zahvale te vrlo srdačan rastanak od mentora, direktorice gospođe  Županec, gospodina Matica i svih koji su bdjeli nad njima tokom rada. Zadnji dan boravka u Sloveniji učenici su posjetili i Lendavu i razgledali znamenitosti toga mjesta.

Link na fotografije

Projekt - THE MOBILITY BRIDGE III

Naziv projekta:

Financiranje projekta:

EU u cijelosti

Program:

Erasmus+ KA1

Nacionalna agencija:

AMPEU

Nositelj projekta:

Srednja škola Čakovec u ime konzorcija u kojem su još ETŠ Čakovec,Tehnička škola Čakovec, Srednja škola Prelog i Graditeljska škola Čakovec.

Partneri u projektu:

Hrvatski gospodarski savez iz Frankfurta na Majni u Njemačkoj, Sans Frontiers Europe Malta, Počitek – užitek d.o.o. Moravske Toplice iz Slovenije, Staatliche Fachober- und Berufsoberschule Ingolstadt, Lycée Jean Capelle  Jean Capelle iz Francuske i Carthago d.o.o. Odranci, Slovenija.

Trajanje projekta:

1.6.2017./30.6.2018.

Sadržaj aktivnosti:

Stručna praksa u trajanju od dva tjedna za učenike škola koje čine konzorcij. Uključena su 4 profesora i 93 učenika u zanimanjima: ekonomist, komercijalist, hotelijersko-turistički tehničar, medicinska sestra/tehničar opće njege, fizioterapeutski tehničar, kuhar, konobar, slastičar, turističko-hotelijerski komercijalist, tehničar za mehatroniku, tehničar za računalstvo, strojarski računalni tehničar, stolar, vodoinstalater, instalater grijanja i klimatizacije.

Vrijednost projekta:

196 369,00 EUR