Pretraži

The Mobility Bridge III - Graditeljska škola Čakovec
Autor: Suzana Šestan, 13. 9. 2017.

Osmorica učenika Graditeljske škole Čakovec u pratnji profesora Ladića, koji u sklopu projekta Erasmus+ praktičnu nastavu odrađuju u poduzeću Carthago d.o.o. ove su subote i nedjelje posjetili mjesta Rakičan, Murska Sobota i Beltinci. Upoznali su se poviješću te razgledali Dvorac Rakičan, u kojem su se, uz povijest grada i kraja susreli i sa postojanjem regionalnog Hrvatsko-Slovenskog istražno – naučnog centra te se upoznali s bogatom tradicijom i aktivnostima konjaničkog centra smještenog u dvorcu. U Murskoj Soboti su, proučavajući bogatu povijest kraja, razgledali Stari grad i crkvu Svetog Nikole, a poseban utisak je na njih ostavila Evangelička crkva. Uz Spomenik pobjede prisjetili su se povijesti II svjetskog rata i poraća. U Beltincima su razgledali barokni stari grad uz prisjećanje kako je tekao razvoj današnjih bicikala u parku kraj staroga grada. Također im se svidjela crkva Sv. Ladislava koja je trenutno djelomice u fazi obnove pa su ju mogli razgledati samo izvana. Domaćini su ih upoznali s bogatom kulturnom i gospodarskom baštinom Pomurja i Prekmurja te najvažnijim djelatnostima.

link na fotografije

Projekt - THE MOBILITY BRIDGE III

Naziv projekta:

Financiranje projekta:

EU u cijelosti

Program:

Erasmus+ KA1

Nacionalna agencija:

AMPEU

Nositelj projekta:

Srednja škola Čakovec u ime konzorcija u kojem su još ETŠ Čakovec,Tehnička škola Čakovec, Srednja škola Prelog i Graditeljska škola Čakovec.

Partneri u projektu:

Hrvatski gospodarski savez iz Frankfurta na Majni u Njemačkoj, Sans Frontiers Europe Malta, Počitek – užitek d.o.o. Moravske Toplice iz Slovenije, Staatliche Fachober- und Berufsoberschule Ingolstadt, Lycée Jean Capelle  Jean Capelle iz Francuske i Carthago d.o.o. Odranci, Slovenija.

Trajanje projekta:

1.6.2017./30.6.2018.

Sadržaj aktivnosti:

Stručna praksa u trajanju od dva tjedna za učenike škola koje čine konzorcij. Uključena su 4 profesora i 93 učenika u zanimanjima: ekonomist, komercijalist, hotelijersko-turistički tehničar, medicinska sestra/tehničar opće njege, fizioterapeutski tehničar, kuhar, konobar, slastičar, turističko-hotelijerski komercijalist, tehničar za mehatroniku, tehničar za računalstvo, strojarski računalni tehničar, stolar, vodoinstalater, instalater grijanja i klimatizacije.

Vrijednost projekta:

196 369,00 EUR