Pretraži

The Mobility Bridge III - Graditeljska škola Čakovec
Autor: Suzana Šestan, Zvonko Ladić, 10. 9. 2017.

Učenici Graditeljske škole Čakovec, koji u sklopu projekta Erasmus+ praktičnu nastavu odrađuju u poduzeću Carthago d.o.o. svoje slobodno vrijeme koriste i za upoznavanje kraja u kojem trenutno obitavaju. Tako su, s prof. Ladićem tokom tjedna obišli i najznačajnija mjesta općine Odranci, i razgledali prekrasnu župnu crkvom koja je građena u neobičnom osmerokutnom stilu te se upoznali s poviješću župe i općine. Isto tako su posjetili i mjesto Črenšovci u istoimenoj općini gdje su se upoznali s poviješću i znamenitostima, a posebno ih se dojmila informacija da je početkom 20.st tu bio centar tzv. Republike Prekmurje.

fotografije na linku

Projekt - THE MOBILITY BRIDGE III

Naziv projekta:

Financiranje projekta:

EU u cijelosti

Program:

Erasmus+ KA1

Nacionalna agencija:

AMPEU

Nositelj projekta:

Srednja škola Čakovec u ime konzorcija u kojem su još ETŠ Čakovec,Tehnička škola Čakovec, Srednja škola Prelog i Graditeljska škola Čakovec.

Partneri u projektu:

Hrvatski gospodarski savez iz Frankfurta na Majni u Njemačkoj, Sans Frontiers Europe Malta, Počitek – užitek d.o.o. Moravske Toplice iz Slovenije, Staatliche Fachober- und Berufsoberschule Ingolstadt, Lycée Jean Capelle  Jean Capelle iz Francuske i Carthago d.o.o. Odranci, Slovenija.

Trajanje projekta:

1.6.2017./30.6.2018.

Sadržaj aktivnosti:

Stručna praksa u trajanju od dva tjedna za učenike škola koje čine konzorcij. Uključena su 4 profesora i 93 učenika u zanimanjima: ekonomist, komercijalist, hotelijersko-turistički tehničar, medicinska sestra/tehničar opće njege, fizioterapeutski tehničar, kuhar, konobar, slastičar, turističko-hotelijerski komercijalist, tehničar za mehatroniku, tehničar za računalstvo, strojarski računalni tehničar, stolar, vodoinstalater, instalater grijanja i klimatizacije.

Vrijednost projekta:

196 369,00 EUR