Pretraži

The Mobility Bridge III - Graditeljska škola Čakovec
Autor: Suzana Šestan, Zvonko Ladić, 8. 9. 2017.

Ekipa učenika Graditeljske škole Čakovec u sklopu Erasmus+ projekta The Mobility Bridge III, financiranog od strane Agencija za mobilnost i programe Europske unije03. rujna 2017. započela je svoju dvotjednu praktičnu nastavu u Sloveniji, mjestu Odranci, u firmi Carthago d.o.o..
U grupi se nalazi četiri stolara, dva vodoinstalatera i dva instalatera grijanja i klimatizacije u pratnji profesora Zvonka Ladića.

Uz srdačan doček i stručno vodstvo, na početku je uslijedilo slikanje uz jedan od najvrjednijih mobilnih domova koje firma Carthago d.o.o proizvodi, a čiji će nastanak učenici uz svoje mentore aktivno pratiti i sami sudjelovati u njihovoj izradi i opremi cijelo vrijeme boravka na praksi!

Tako se pod budnim okom mentora učenici u okviru projekta osposobljavaju za razne samostalne zadatke koje treba obaviti u sklopu rada, a koji su sastavni dio njihove struke za koju se školuju.

Svim učenicima želimo i nadalje uspješan boravak do kraja ovog zanimljivog iskustva!

Na linku je nekoliko fotografija sa praktične nastave  u firmi Carthago d.o.o

Projekt - THE MOBILITY BRIDGE III

Naziv projekta:

Financiranje projekta:

EU u cijelosti

Program:

Erasmus+ KA1

Nacionalna agencija:

AMPEU

Nositelj projekta:

Srednja škola Čakovec u ime konzorcija u kojem su još ETŠ Čakovec,Tehnička škola Čakovec, Srednja škola Prelog i Graditeljska škola Čakovec.

Partneri u projektu:

Hrvatski gospodarski savez iz Frankfurta na Majni u Njemačkoj, Sans Frontiers Europe Malta, Počitek – užitek d.o.o. Moravske Toplice iz Slovenije, Staatliche Fachober- und Berufsoberschule Ingolstadt, Lycée Jean Capelle  Jean Capelle iz Francuske i Carthago d.o.o. Odranci, Slovenija.

Trajanje projekta:

1.6.2017./30.6.2018.

Sadržaj aktivnosti:

Stručna praksa u trajanju od dva tjedna za učenike škola koje čine konzorcij. Uključena su 4 profesora i 93 učenika u zanimanjima: ekonomist, komercijalist, hotelijersko-turistički tehničar, medicinska sestra/tehničar opće njege, fizioterapeutski tehničar, kuhar, konobar, slastičar, turističko-hotelijerski komercijalist, tehničar za mehatroniku, tehničar za računalstvo, strojarski računalni tehničar, stolar, vodoinstalater, instalater grijanja i klimatizacije.

Vrijednost projekta:

196 369,00 EUR