Dani kruha u Graditeljskoj školi Čakovec
Autor: Željka Korent Hozmec, 18. 10. 2013.

Dani kruha, odnosno dani zahvalnosti za plodove zemlje obilježavaju se svake godine tijekom listopada u dječjim vrtićima, u osnovnim i srednjim školama. Smisao obilježavanja Dana kruha je prisjetiti se važnosti kruha u svagdanjem životu i zahvaliti Bogu na daru kruha i plodovima zemlje.

I mi smo 16. listopada obilježili Svjetski dan hrane, posvećen borbi protiv gladi u svijetu u vrijeme velikog odmora jutarnje i poslijepodnevne smjene fra Marko iz Župe sv. Nikole u Čakovcu obratio se učenicima i nastavnicima s nekoliko prigodnih riječi te nam prenio svoja iskustva koja je stekao u misiji u Peruu, uz kratku prezentaciju. Nakon blagoslova hrane i voća svi smo uživali u finim krušnim proizvodima i jabukama. Za ovu prigodu nastavnik vjeronauka Hrvoje Živković, dipl. teolog i Darinka Kalšan, dipl. ing. postavili su izložbu plodova zemlje u holu škole.

Cilj ove manifestacije je približavanje blagovanja kruha i narodnih običaja te poučavanje mladih o kruhu kao izrazu životne i duhovne snage. Danas kada u svijetu postoji veliki broj ljudi koji nemaju dovoljno kruha, važno je da se s poštovanjem odnosimo prema njemu i da cijenimo njegovu vrijednost.

mladi novinari GŠČ

fotografije