Posjet Mađarskoj
Autor: Željka Korent Hozmec, 14. 10. 2013.

U nedjelju 7.rujna, već tradicionalno Graditeljska škola Čakovec bila je sudionik   obljetnice Sigetske bitke,  zajedno sa   Zrinskom gardom Čakovec koja je ondje  poznat gost.  Nakon svečanosti u Szigetvaru  uputili smo se  u obližnji Pečuh. Pečuh,, koji je poseban po svojoj povijesti  i odiše  pravom „mađarskom vibrom“. Grad nas je doista oduševio. Trudili smo se razgledati ono nama najvažnije. Oduševio nas je  muzej Victora Vasarely-a  kao i poznata  tvornica keramike Zsolnay. Kapošvar  smo posjetili da bismo vidjeli sjajno urbanističko rješenje glavnog trga s katedralom u sredini,  koja oduzima dah. Sve u svemu lijep izlet koji će nam ostati još dugo u sjećanju.

Iva Šafarić

fotografije