Godišnja izložba radova učenika Graditeljske škole Čakovec
Autor: Željka Korent Hozmec, 23. 5. 2013.

Godišnja izložba radova učenika Graditeljske škole Čakovec otvorena je 17. svibnja 2013. u Galeriji Scheier u Čakovcu.

Graditeljsko stvaranje je specifično po jedinstvenosti građevinskog zahvata jer je svaka građevina  pojedinačno i originalno rješenje u koju čovjek nastoji  udahnuti  projekciju budućeg modela življenja. Isto tako grafičkim i audiovizualnim oblikovanjem, sve brojnijim  mogućnostima likovnog, zvučnog i scenskog komuniciranja, u sve atraktivnijim interijerima oplemenjenim naročitim dizajnom i dekorativnim rješenjem u keramici, staklu i sličnim kreacijama čine prostor dostojnim čovjekovog života u 21. stoljeće. Graditeljska škola Čakovec ima priliku upravo u području graditeljstva i arhitekture, likovne umjetnosti i dizajna te medijskog i web dizajna roditeljima, učenicima te stručnoj i široj publici podastrijeti rezultate školovanja za ta stvaralačka područja prikazujući uratke koji su metodičke vježbe  pa sve do završnih radova, a kroz koje je moguće vidjeti razvoj učenikovih potencijala sve do produkcije na tragu umjetničkog izraza.

Izložba je otvorena do 27. svibnja 2013.