Anja na Lidranu
Autor: Željka Korent Hozmec, 17. 4. 2013.

Lidrano 2013. održao se u Primoštenu od 9. do 11. travnja 2013. godine za učenike i mentore srednjih škola. Anja Dobranić, učenica 4. d razreda Graditeljske škole Čakovec postigla je odličan uspjeh na županijskoj smotri LIDRANO 2013.  koja se održala u Prelogu, gdje je njezina radio reportaža “Cheerleaders Livi“  zauzela zavidno mjesto u prvih 5 odabranih reportaža  te se tako plasirala na državnu smotru u Primošten. Anja je  svoju radio reportažu predstavila  pod mentorstvom Ljiljane Ille, prof.

“Cheerleaders Livi“ je radio reportaža nastala u prosincu 2012. u gradu Pragu, gdje je Anja zajedno sa svojim cheerleading klubom LIVI predstavljala Hrvatsku na natjecanju „Dance Open Prague 2012“. Postigle su izniman uspjeh osvojivši prvo mjesto, te  tako smjestile Hrvatsku u sam vrh europskog cheerleadinga. Anja je to iskoristila kao odličnu priliku da predstavi svoj tim putem radijskog novinarstva.

Kako i sama kaže, ljubav prema novinarstvu oduvijek je prati, a posebne zahvale pridodaje i novinarki Hrvatskog Radija, gospođi Višnji Biti, kod koje je sve četiri godine srednje škole polazila radionicu radijskog novinarstva u Školi medijske kulture Dr. Ante Peterlića.

Čestitamo našoj učenici  i njenoj  mentorici  Ljiljani Ille, prof.  na sjajnoj promidžbi škole i našeg kraja na Lidranu u Primoštenu!