18. državno natjecanje učenika/ca graditeljskih i geodetskih škola RH u znanjima i vještinama građenja - „Gradimo zajedno našu Hrvatsku“ - Split, 5. – 7. travnja 2013.
Autor: Željka Korent Hozmec, 17. 4. 2013.

Ovogodišnje 18. državno natjecanje učenika graditeljskih i geodetskih škola Republike Hrvatske u znanjima i vještinama građenja pod nazivom ,,Gradimo zajedno našu Hrvatsku” održano je u Školi za dizajn, grafiku i održivu gradnju Split, od 5. do 7. travnja 2013. godine. Natjecatelji su došli pokazati usvojena znanja i vještine iz različitih disciplina; geodetski tehničar, crtanje, nosive konstrukcije-građevna mehanika, arhitektonske konstrukcije, rukovatelj samohodnim građevinskim strojevima, soboslikar ličilac, monter suhe gradnje, keramičar-oblagač, tesar i zidar.

I ove smo godine imali razloga za slavlje. Naime, naši učenici su osvojili čak tri brončana odličja. U kategoriji  trogodišnjih zanimanja  učenik Krešimir Kontrec, 3.f (mentorica Srebrenka Pongrac, dipl. ing.) u natjecanju montera suhe gradnje te Robin Galešić, 3.f ( mentorica Ljiljana Tepavac – Kocijan, dipl. ing.)  u natjecanju keramičara oblagača osvojili su brončana odličja, dok je treće brončano odličje u četverogodišnjim programima u kategoriji crtanje osvojila  učenica Ana Mutvar, 3.b (mentor Krešimir Hlebec, akad. slikar–grafičar). Peto mjesto među zidarima osvojio je Petar Kukret, 3.e, šesti među rukovateljima samohodnim građevinskim strojevima bio je Roberto Čičkar, 3.e dok je u natjecanju soboslikara ličilaca Ivan Mihalković, 3.g bio osmi. Ilija Vabec, 4.b, bio je šesti u kategoriji arhitektonske konstrukcije, a u kategoriji nosive konstrukcije, učenik Lovro Hrženjak, 4.a bio je jedanaesti.

Čestitamo učenicima i njihovim mentorima na uspjehu.