Učenica Graditeljske škole Čakovec Anja Dobranić pozvana na državnu smotru LIDRANO 2013
Autor: Suzana Šestan, 5. 4. 2013.

Anja Dobranić, učenica 4. d razreda Graditeljske škole Čakovec postigla je odličan uspjeh na županijskoj smotri LIDRANO 2013  koja se održala u Prelogu, te se tako plasirala na državnu smotru, gdje je njezina radio reportaža “Cheerleaders Livi“  zauzela zavidno mjesto u prvih 5 odabranih reportaža. Pozvana je na državnu smotru u Primošten koja će se održati od 11. do 13. travnja 2013. u Primoštenu.

Učenica će svoju radio reportažu predstaviti pod mentorstvom Ljiljane Ille, prof.

“Cheerleaders Livi“ je radio reportaža nastala u prosincu 2012. u gradu Pragu, gdje je Anja zajedno sa svojim cheerleading klubom LIVI predstavljala Hrvatsku na natjecanju „Dance Open Prague 2012“. Postigle su izniman uspjeh osvojivši prvo mjesto, te tako smjestile Hrvatsku u sam vrh europskog cheerleadinga. Anja je to iskoristila kao odličnu priliku da predstavi svoj tim putem radijskog novinarstva.

Kako i sama kaže, ljubav prema novinarstvu oduvijek je prati, a posebne zahvale pridodaje i novinarki Hrvatskog Radija, gospođi Višnji Biti, kod koje je sve četiri godine srednje škole polazila radionicu radijskog novinarstva u Školi medijske kulture Dr. Ante Peterlića.

Čestitamo našoj učenici i želimo njoj i prof. Ljiljani Ille puno uspjeha i sreće na državnom natjecanju!