ZAGREBAČKI VELESAJAM
Autor: Valentina Wertheim, 25. 11. 2008.

Dana 15.studenog učenici 2.d i 3.d posjetili su Sajam knjiga-INTERLIBER  i Sajam glazbe i multimedije na Zagrebačkom velesajmu.

Stručna ekskurzija: Sajmovi na  Zagrebačkom velesajmu

U subotu, 15.11.2008.  smo na Zagrebačkom  Velesajmu posjetili Sajam glazbe i multimedije te Interliber – sajam knjiga. Naša prva postaja bila je Interliber, iako smo ipak stigli malčice prerano te smo morali pričekati da se otvori. Na Interliberu smo mogli vidjeti raznovrsne knjige: od lektirnih naslova, publicistike, beletristike, znanstvenih knjiga, stripova, časopisa do različitih priručnika, enciklopedija, kuharica….
            Druga postaja bila je Sajam glazbe i multimedije, koji se održavao simultano s Interliberom.Učenici su ovdje proveli najviše  vremena, razgledavajući raznovrsne instrumente:  violine, klavire, bubnjeve, gitare, puhačka glazbala, a neke od njih smo i zasvirali. Bilo je i plesa, točnije upriličeno je natjecanje u break danceu. Izuzetno zanimljive bile su  različite računalne igre, koje su bile prezentirane na svakom koraku, a neki  su se i okušali u njima. Učenike su  nasmijali likovi iz poznatih crtića, reklama i knjiga ( Žuti pas, Milch-Schnita, Sunce, Zeleni lutak, Diddel i vilenjaci…)  koji su se pomiješali s posjetiteljima  te se neumorno fotografirali s najmlađima.
 Zavirili smo u svijet knjiga, produbili stručna znanja, uživali u dobroj glazbi nadajući se da je ova stručna ekskurzija jedna od mnogih do završnog ispita.

medijski tehničari 2. i 3.d razreda

Izvor: prof. Ljiljana Ille