MJESEC HRVATSKE KNJIGE: Književni susret s Vladimirom Mihaljevićem Kantorom
Autor: Romina Fic, Željka Korent Hozmec, 26. 10. 2008.

Dana 15. listopada započeo je Mjesec hrvatske knjige, a trajat će sve do 15. studenoga 2008. godine. Kao i svake godine ovaj period obilježavamo nizom različitih aktivnosti.

Prva u nizu je književni susret s našim profesorom, pjesnikom Vladimirom Mihaljevićem. On se 22. listopada učenicima i profesorima Graditeljske škole Čakovec predstavio posljednjom zbirkom pjesama „Vižar sam zemlje dušu kaj ima“. U jednosatnom programu prisutni su mogli čuti neke od pjesama iz posljednje zbirke u interpretaciji profesorica hrvatskog jezika naše škole - Katarine Horvat, Emilije Kovač, Željke Korent-Hozmec, Romine Heđa, kao i uživati u osebujnom glasu profesora Mihaljevića koji je, uz nezaobilaznu gitaru, otpjevao nekoliko pjesama. Učenicima i nastavnicima ovo je bila prigoda da Vladimira Mihaljevića upoznaju u drugom svjetlu, kao pjesnika, njegovatelja zavičajnog izraza i istinskog zaljubljenika u Međimurje i njegovo jezično, kulturno te prirodno bogatstvo.

više fotografija!