Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991.
Autor: Željka Korent Hozmec, 22. 11. 2010.

Hrvatski sabor je 18. studenoga proglasio Danom sjećanja na Vukovar, kao spomen na tragediju grada koji je svoju herojsku obranu i patnju utkao u slobodu i neovisnost.

Devetnaesta obljetnica stradanja Vukovara ove se godine održavala pod geslom "Vukovar - pobjednik jer je žrtva". Toga dana je u Vukovaru bilo oko petnaest tisuća građana Vukovara i domoljuba iz svih krajeva Hrvatske. U Koloni sjećanja hodalo se do 5,5 kilometara udaljenog Memorijalnog groblja žrtava iz Domovinskog rata, kako bi se odala počast vukovarskim herojima i žrtvama, ali i svim herojima Domovinskog rata i žrtvama za neovisnu Hrvatsku.

I u našoj školi prigodno je obilježen Dan sjećanja na Vukovar. U školskoj knjižnici postavljen je pano u čast Vukovaru, u holu škole smo ružom, zapaljenom svijećom, plakatom i filmom odali počast Gradu heroju. Odazvali smo se i akciji „I u mom gradu Vukovar svijetli“, koja se obilježava paljenjem svijeća duž Vukovarske ulice. Paljenju svijeća odazvala se nekolicina učenika 3.abcd razreda, zajedno s knjižničarkom škole.

Fotografije