Posjetite...

Ispis statistike od 28. 9. 2012.

Ovaj mjesec: 5282
Novosti i događanja
Graditeljska škola osvaja srebro na Državnom natjecanju učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2022.
Autor: Suzana Šestan, 14. 5. 2022.

Na natjecanju učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2022. koje se održalo od 10. do 12. svibnja na Zagrebačkome velesajmu, Graditeljska škola Čakovec ove godine izborila je sudjelovanje u čak 7. natjecateljskih disciplina i jednoj smotri.

U tri dana natjecanja svi su učenici pokazali zavidne vještine, a za izvrstan rezultat bili su nagrađeni i srebrnim medaljama.

Tako su učenici Mihael Tisaj i Mario Jantol, uz mentorstvo majstora Zdravka Kolarića osvojili 2. mjesto u disciplini zidarstvo, a učenice Larisa Senčar, Paola Đakić i Karla Moharić uz mentorstvo nastavnice Suzane Šestan, mag. dizajna osvojile su također 2. mjesto na međusektorskoj smotri Grafičkih tehnologija i audiovizualnih tehnologija.

U disciplini multimedija, učenik Vanja Modrinjak /mentor Ivan Čondor, mag.inf./, osvojio je visoko 4. mjesto, kao i učenica Barbara Vinković /mentorica Tatjana Vadas, dipl. ing.arh./ u disciplini arhitektonske tehnologije.

Učenik  Benjamin Horvat /mentor Damir Golomboš, stručni učitelj/, osvojio je 5. mjesto u disciplini soboslikarstvo, učenik Robert Strnad /mentor Nenad Horvat, stručni učitelj/, 6. mjesto u disciplini keramičarstvo i oblaganje, Emanuela Koretić /mentor Željko Kontak dipl. ing. geod./ osvojila je 7. mjesto u disciplini geodezija te učenica Helena Canaj /mentorica Ljiljana Tepavac-Kocijan, dipl. ing. građ./, 8. mjesto u disciplini graditeljska tehnologija.

U prosudbenom povjerenstvu discipline suha gradnja, sudjelovala je nastavnica Darinka Kalšan, dipl. ing.arh.

Svi učenici i njihovi mentori zaslužuju čestitke prvenstveno za uloženi trud i rad koji je rezultirao prezentacijom i sudjelovanjem škole na državnom natjecanju WorldSkills Croatia 2022.