MEĐUNARODNI DAN ŠKOLSKIH KNJIŽNICA
Autor: Željka Korent Hozmec, 4. 12. 2007.

Međunarodni dan školskih knjižnica održava se svake godine četvrtog ponedjeljka u listopadu. Ove godine je obilježen 22. listopada u Scheierovoj zgradi u Čakovcu, u organizaciji Županijskog stručnog vijeća školskih knjižničara Međimurske županije.

Tijekom cijelog dana odvijale su se različite aktivnosti. O svojim prvim susretima s knjigom govorila je dr. Ječmenac-Jazbec, nakon koje se, svojom najnovijom zbirkom pjesama, publici predstavio književnik i gimnazijski profesor Ivan Pranjić. Svi učenici i posjetitelji imali su prilike vidjeti izradu gumba s različitim porukama vezanim uz knjižnicu i knjižničarstvo. Učenici Graditeljske škole Čakovec, Ekonomske i trgovačke škole Čakovec te Osnovne škole Nedelišće prezentirali su javnosti izradu straničnika (bookmarkera), mentalnih mapa te su posjetitelje upoznavali s razvojem pisma i vrstama pisama kroz povijest. U sklopu ove manifestacije bila je otvorena izložba keramike učenika iz Graditeljske škole Čakovec na temu glagoljice, a za sve knjižničare bila je organizirana radionica pod nazivom «Samopoštovanje», koju je vodila dr. Budan, psihijatrica iz Županijske bolnice Čakovec.