MEĐUNARODNI DAN TOLERANCIJE ( 16.11. 2007.)
Autor: Željka Korent Hozmec, 24. 11. 2007.

Učenici Graditeljske škole Čakovec u posjetu Caritasovom Centru za radnu terapiju i rehabilitaciju Sv. Vinko Paulski.

Upoznavajući druge ljude, njihova vjerovanja, nadanja i želje upoznajemo sami sebe i postajemo bogatiji iznutra što nam život čini kvalitetnijim. U tom duhu, a povodom Međunarodnog dana tolerancije i na inicijativu knjižničarke škole , Željke Korent – Hozmec, članovi dramsko –recitatorske skupine te njihova voditeljica Katarina Horvat posjetili su Caritasov Centar . Uz darove koje su donijeli članovi dramsko –recitatorske skupine izveli su i recital «Tadijanoviću u spomen» , posvećen nedavno preminulom pjesniku , koji je obilježio našu suvremenost. Iako im je sudbina uskratila mogućnost kretanja, govorenja, normalnog funkcioniranja uopće, štićenici doma nisu izgubili vjeru i optimizam. Ovaj posjet samo je kap u moru onoga što možemo pružiti djeci i ljudima s posebnim potrebama.