Izložba suvremene hrvatske keramike
Autor: Željka Korent Hozmec, 7. 1. 2010.

U ponedjeljak, 4. siječnja 2010. godine, u predvorju Sportske dvorane Graditeljske škole Čakovec svečano je otvorena izložba suvremene hrvatske keramike.

Autor izložbe, a i jedan od izlagača je Hanibal Salvaro, član Međunarodne akademije za keramiku, koji se prisutnima obratio s nekoliko riječi, napominjući kako keramika, povijesno najstariji umjetni gradbeni, dizajnerski, umjetnički i zanatski materijal, preuzima ulogu jednog od najpouzdanijih kroničara epohe. Izložbu je otvorio ravnatelj Graditeljske škole Čakovec, gospodin Zoran Pazman, a prisutni su mogli razgledati djela uglednih hrvatskih keramičara, među kojima i radove naše profesorice keramike Darije Juras. Izložbi su nazočili dožupan Međimurske županije Matija Posavec, predstavnici gradske i županijske uprave, predstavnici medija te drugi brojni gosti.

Izložba ostaje otvorena do 31. siječnja 2010. godine pa pozivamo sve zainteresirane da je razgledaju.

fotografije

Izvor: Željka Korent-Hozmec