Učenici Graditeljske škole i projekt "Treća smjena" OŠ M. Subotica
Autor: Suzana Šestan, 15. 4. 2019.

Graditeljska škola sudjelovala je 12.4.2019. u projektu ''Treća smjena'' u OŠ Mala Subotica. Treća smjena, je projekt koji organiziraju OŠ T. Goričanca Mala Subotica i Općina Mala Subotica, a kojem je cilj okupiti djecu, roditelje i širu društvenu zajednicu na radionice, prezentacije, igraonice i druženje nakon nastave.

Naša škola je u okviru projekta ove godine predstavila trogodišnja i četverogodišnja zanimanja s ciljem promicanja deficitarnih zanimanja.

Održano je pet radionica koje su osmislili voditelji - mentori i njihovi učenici. Za zanimanja: Soboslikar ličilac – majstor Siniša Medved, Zidar – majstor Drago Horvat, Stolar i Dizajner unutrašnje arhitekture – majstor Vladimir Hatlak, te za zanimanje Dizajner keramike – prof. Tamara Mustač.

Učenici su stvorili ugodan ambijent gdje su pokazali svoje radne navike kao i svoje talente sviranja na cimbalu.

Radionice su pobudile velik interes i zadovoljstvo sudionika jer su imali mogućnost isprobati nove načine upotrebe različitih materijala.

fotografije sa radionice

Izvor: Tamara Mustač, prof.