TAMO GDJE DUNAV GRLI NEBO
Autor: Romina Fic, 17. 5. 2017.

Prošli petak, 12.5.2017, bio je drugačiji dan za učenike 3.h razreda. Umjesto na praksi, dan su proveli na izvanučioničnoj nastavi u gradu heroju - Vukovaru.

Pod vodstvom razrednice Gordane Čanadi  i  u pratnji profesora Željka Levačića, Nikice Protege i Vladimira Križaića krenuli su u 5.00 sati autobusom "Rudi-Expressa" put Vukovara. Uz veliku pomoć iskusnih vozača Damira i Dine uspjeli smo posjetiti sva značajna mjesta stradanja kao što su Bolnica, Sajmište, Vodotoranj, Ovčara te barokni centar i Muzej vučedolske kulture. Nakon ručka na obali Dunava, odali smo počast  i zahvalu svim poginulima na Memorijalnom groblju.

Da se ne zaboravi!