Učenica naše škole pozvana na državno natjecanje Infokup 2017.
Autor: Romina Fic, 1. 3. 2017.

Tehnička škola Čakovec bila je 10. veljače domaćin županijske razine  natjecanja Infokup 2017., a samo natjecanje odvijalo se u tri kategorije: algoritmi, osnove informatike i razvoj softvera.

Učenica naše škole Lana Tisaj, 4.d i učenik Tehničke škole Josip Andrišek predstavili su se na županijskoj razini natjecanja, u kategoriji razvoj softvera, projektom Led's dance, pod mentorstvom profesora Krunoslava Bedija iz Graditeljske škole i profesora Zlatka Lečeka iz Tehničke škole. Led's dance je programsko rješenje za kontrolu vizualnih efekata u koreografijama plesa, a može poslužiti i za druge namjene kao što su izložbe, scenografija, koncerti… Razvijeno programsko sučelje omogućava pisanje i definiciju vlastitog softverskog koda za nastupnu koreografiju.

Osam najboljih na županijskim natjecanjima u svakoj kategoriji plasiralo se na državnu razinu, a među odabranima se našao i projekt Led's dance. Državna razina natjecanja održat će se u Primoštenu u razdoblju 14.-17. ožujka.

Lani i Josipu, kao i njihovim mentorima želimo puno uspjeha na državnoj razini!

Fotografije