preskoči na sadržaj

Graditeljska škola Čakovec

Login

GSC-Mobility2020



 Facebook GSC-Mobility2020

GSC galerija

"Umjetnost u gostima"

Radovi učenika

Radovi učenika

Energetska obnova

Oglasna ploča
Projekt CROSKILLS

THE MOBILITY BRIDGE III

Korisni linkovi
Graditeljska škola Č...
Korisni linkovi za s...
Dnevni tisak
Agencija za strukovn...
Agencija za odgoj i ...
Državna matura
Fakulteti i veleučil...
Portali
Časopisi

Facebook stranica_GŠČ



 Facebook GŠČ 

Državna matura
e-Dnevnik:prijave!



 
Posjetite...

Brojač posjeta
Ispis statistike od 28. 9. 2012.

Ovaj mjesec: 3447
Novosti i događanja
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
VENECIJA - OLIMPIJSKE IGRE UMJETNOSTI
Autor: Suzana Šestan, 24. 11. 2015.

Školski nas je izlet 14.11. odveo do Venecije. Većina je nas prvi put upijala ljepote i otkrivala čaroliju vrludanja kroz uske uličice ovog jedinstvenog grada na vodi.

Učenici likovne umjetnosti i dizajna, sa svojim razrednicima – prof.  Mustač, Križnar, Večenaj – posjetili su izložbu Biennale Arte, koja se održava svake dvije godine, čiji je  kustos Okwui Enwezor. Izložba obuhvaća prostore diljem cijele  Venecije, a središnji je dio koncentriran na paviljonski prostor  Giardina i veliku halu Arsenala. Biennale je okupljanje umjetnika iz različitih zemalja koji promišljaju svijet na inovativan način i pomiču granice umjetničkog izraza.  Ovogodišnja  izložba, 56. u nizu, s temom All the world's futures (Sve budućnosti svijeta), uključila je 136 umjetnika iz 53 zemlje. Hrvatsku je predstavio Damir Očko projektom Studije drhtanja: Treći stupanj, kojim se nastavlja njegovo istraživanje ljudskog tijela kao društvenog i političkog subjekta. 


Većina eksponata kombinira različite vrste izričaja i teži originalnosti, što oduševljava ali pomalo, na prvi pogled, i zbunjuje promatrača. Eksponati, uglavnom multimedijalno  komponirani (obuhvaćaju sliku, fotografiju, video i živu govorenu riječ), razigranošću slike, predmeta, zvuka i pokreta, riječi, radnji zaokupljuju pozornost publike pozivajući na uključivanje u događaj. Predstavljeni načini shvaćanja umjetnosti zanimljivi su i poticajni.  Mene je osobno oduševila japanska umjetnica Chiharu Hiota, koja je nasumično ispreplela niti konopca na kojima su visjeli ključevi. Cijela se instalacija i zove Ključ, a navodi na promišljanje važnosti dobrog kontakta: za sve trebamo pravi ključ – za nečije srce, za ulaz u kuću, za rješenje problema…

Razgledanjem dinamične i slojevite izložbe naučili smo i otkrili neke nove stvari te u svoje znanje dodali još jedan  dio ovog svijeta.

fotografije

LANA JADAN 3.c





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju