Tragom Božića i duha darivanja
Autor: Željka Korent Hozmec, 27. 12. 2014.

Dani vezani uz  Božić oduvijek su posvećeni posebno važnim stvarima u životu. Mi, učenici Graditeljske škole, u tom smislu već desetak godina posjećujemo  Dnevni boravak djece "Dr. Antun Bogdan" Caritasa Varaždinske biskupije.

Ta je institucija  u Čakovcu započela djelovati 1996. godine kao dnevni boravak za djecu s najtežim oblicima cerebralne paralize i višestrukim oštećenjima. Ove je godine posjetili smo ih 19. prosinca. Profesori i učenici izveli su kratki program nastojeći na svoj način sudjelovati u ostvarivanju božićnog ugođaja.  Zajedno sa štićenicima i radnicima tom smo prilikom okitili božićno drvce,  uz obilje smijeha, plesa  i suza  koje u takvim situacijama krenu same od sebe.  Druženje je uvijek za sudionike dojmljivo, osobito za one koji se prvi put suočavaju sa sličnim problemima života, a većina nas učenika  uglavnom zna malo ili ništa o tome.   Posjet instituciji prerasta u nezaboravno životno iskustvo i obogaćuje nas  trajnim uspomenama na djecu koja jednostavno nisu imala sreće na samom početku života, a znaju se smijati i radovati.  Tek u ovakvim susretima postajemo svjesni  kako su mnoge stvari  koje većina nas podrazumijeva kao same po sebi razumljivima zapravo neprocjenjiv dar koji bi nas trebao obvezivati na pomoć i suosjećanje s drugima i drugačijima. Ganutost i  toplina u srcu ono je čime će vas ovakvi događaji  sigurno oplemeniti  te vas pozivamo da odvojite nešto svoga vremena i priuštite si nezaboravno iskustvo koje će vas sigurno promijeniti na bolje.

Ina, Stella, Veronika, 1.c

Fotografije (objavljene s dozvolom ustanove i roditelja)