Microsoft provodi inicijativu „Hour of Code“ u Graditeljskoj školi Čakovec!
Autor: Željka Korent Hozmec, 11. 12. 2014.

“Hour of Code -  Programiranje za sveglobalni je program koji pomaže učenicima približiti programiranje, bez obzira na predznanje i struku. Program je pokrenut od strane neprofitne organizacije code.org, koja educira mlade, prvenstveno učenike i studente, sve vezano uz računalne znanosti. U Hrvatskoj program provodi Microsoft Hrvatska.

Sukladno tome, u tjednu od 8. do 12. prosinca Microsoft Student Partneri održat će predavanja u sklopu kojih učenici osnovnih i srednjih škola mogu naučiti osnove programiranja, a koje će kasnije tijekom školovanja moći iskoristiti i koje će motivirati „mlade nade“ da se uhvate u koštac s programiranjem.

Microsoft se među prvim pridružio inicijativi, ulaže velika sredstva kako bi inicijativa bila uspješna i kako bi računalne znanosti zainteresirale što više mladih ljudi.

Uz edukativnu radionicu programiranja, održana je i radionica “Sigurnost na internetu”.

Predavanja je održao Microsoft Student Partner Ivan Šoštarko, bivši učenik Graditeljske škole Čakovec,  u suradnji s profesorom Krunoslavom Bedijem.

Fotografije