Matoš i njegovo doba

U okviru Mjeseca hrvatske knjige Graditeljska škola Čakovec organizirala je ponešto drugačije obilježavanje manifestacije. Moto ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige  „O čemu govorimo kad govorimo o ljubavi „  povezan je sa stotom obljetnicom Matoševe smrti te je osnovni dio priredbe bilo govorenje njegove poezije.

U želji da se poezija predstavi na učenicima što prihvatljiviji način,  izložbom  učeničkih radova, umjetničkih i uporabnih predmeta te nizom  video projekcija sugeriran je kulturološki kontekst u okviru kojeg je ta poezija nastala. Namjera organizatora  bila je da aktivira kreativni potencijal  učenika raznih smjerova   koji  se školuju u toj ustanovi. Nekoliko  je  Matoševih pjesama  i  otpjevano u autorskim obradama profesora i učenika. Cjelokupni program uokviren je atraktivnim plesnim točkama- izvođenjem valcera u stilizaciji tog vremena  i u kostimima koje je za ovu priliku  posudilo Hrvatsko narodno kazalište  iz Varaždina. Cijela priredba provedena je kako se  već niz godina prakticira – u suradnji profesora i učenika te su se na podiju kao izvođači našli  rame uz rame i jedni i drugi. Priredba je naišla na iznenađujuće dobar prijem kod publike,  tako da se organizatori u budućnosti nadaju još boljem uključivanju učenika i njihovom preuzimanju inicijative u priređivanju sličnih programa.

Album fotografija _ Facebook Graditeljske škole Čakovec

Fotografije