Susret mladih međimurskih umjetnika „Ruža međimurska“
Autor: Suzana Šestan, 4. 5. 2019.

U Domu kulture u Donjem Vidovcu u utorak, 30. travnja održana je šesta umjetnička manifestacija međimurskih osnovnoškolaca naziva „Ruža međimurska“. Projekt je uz potporu Općine Donji Vidovec pokrenula III. Osnovna škola Čakovec, a ovogodišnji suorganizator i Graditeljska škola Čakovec uz Osnovnu školu Sveta Marija.

Već tradicionalno „Ruža međimurska“ okuplja mlade umjetnike osnovnih škola Međimurske županije s ciljem očuvanja kulturne i povijesne baštine ovog kraja, a širu zajednicu nastoji podsjetiti na zaboravljene pojedince, pjesnike i pisce te stare zanate međimurskog kraja. Kruna projekta je VI. Susret mladih međimurskih umjetnika „Ruža međimurska“ na kojemu su učenici predstaviti rezultate svoga rada. Ovogodišnja manifestacija posvećena je svetomarskom orguljašu i skladatelju Ivanu Mustaču-Kantoru koji je svojim glazbenim stvaralaštvom zadužio Međimurje.

fotografije

Izvor: https://medjimurska-zupanija.hr/2019/04/30/vi-susret-mladih-medimurskih-umjetnika-ruza-medimurska-posljednja-manifestacija-dana-medimurske-zupanije-2019/