Tko je to u ogledalu?
Autor: Romina Fic, 25. 3. 2019.

Tijekom prvog polugodišta, u školi se provodio program prevencije poremećaja hranjenja pod nazivom „Tko je to u ogledalu?“

Program prevencije namijenjen je učenicama srednjih škola , jer je upravo a adolescencija rizično doba za razvoj poremećaja hranjenja. U program su bile uključene 23 učenice iz dvaju razrednih odjeljenja, a radionice su se odvijale kroz deset susreta. Teme susreta  bile su vezane uz razna područja: od ideala ljepote u današnje vrijeme i medijske slike žene, preko prehrambenih navika, pa sve do samopouzdanja i pozitivnog odnosa prema tijelu.

Program je provela socijalna pedagoginja u sklopu Školskog preventivnog programa.