Pretraži

Računalstvo
2.a i 2.b - 3.11.2011. Excel - zadnja vježbica
Autor: VLASTA ABRAMIĆ, 3. 11. 2011.

1.  Referenciranje

2. Sortiranje - napravi 2-je kopije radnog lista Pogon 3 i imenuj ih Sortiranje1 i Sortiranje2.

Na radnom listu Sortiranje1 sortiraj sav materijal po nazivu materijala abecedno, a na radnom listu Sortiranje2 sortiraj po stupcu vrijednosti u kunama od većih ka manjim vrijednostima.

3. Filtriranje - kopiraj Pogon4 - dva puta i imenuj radne listove Kopija1 i Kopija2.

Na radnom listu Kopija1 filtriraj podatke tako da prikažeš sve materijale koji se prikazuju u kg, a na Kopiji2 filtriraj i prikaži sve podatke čija je cijena u eurima veća od 50 eura.

Spremi u svoju mapu datoteke - imenu datoteke dodaj svoje ime i spremi na server u podmapu excel.

evidencija-robe1.xlsx (18.88 KB)
evidencija-robe2.xlsx (20.19 KB)