Pretraži

The Mobility Bridge III - Graditeljska škola Čakovec
Autor: Suzana Šestan, 13. 9. 2017.

Osmorica učenika Graditeljske škole Čakovec u pratnji profesora Ladića, koji u sklopu projekta Erasmus+ praktičnu nastavu odrađuju u poduzeću Carthago d.o.o. ove su subote i nedjelje posjetili mjesta Rakičan, Murska Sobota i Beltinci. Upoznali su se poviješću te razgledali Dvorac Rakičan, u kojem su se, uz povijest grada i kraja susreli i sa postojanjem regionalnog Hrvatsko-Slovenskog istražno – naučnog centra te se upoznali s bogatom tradicijom i aktivnostima konjaničkog centra smještenog u dvorcu. U Murskoj Soboti su, proučavajući bogatu povijest kraja, razgledali Stari grad i crkvu Svetog Nikole, a poseban utisak je na njih ostavila Evangelička crkva. Uz Spomenik pobjede prisjetili su se povijesti II svjetskog rata i poraća. U Beltincima su razgledali barokni stari grad uz prisjećanje kako je tekao razvoj današnjih bicikala u parku kraj staroga grada. Također im se svidjela crkva Sv. Ladislava koja je trenutno djelomice u fazi obnove pa su ju mogli razgledati samo izvana. Domaćini su ih upoznali s bogatom kulturnom i gospodarskom baštinom Pomurja i Prekmurja te najvažnijim djelatnostima.

link na fotografije