Još jednom s Mravićima
Autor: Romina Fic, 20. 5. 2014.

Drugi susret i čitanje s Mravićima, skupinom djece iz vrtića Bambi,  proveli smo 9. svibnja u sali učeničkoga doma te time zaključili svoj dio u projektu Čitaj mi.

Ovaj put pripremili smo im izneneđenje: čitali smo im narativiziranu verziju pjesme Zeko i potočić, koju smo popratiti scenskom izvedbom u tehnici sjena. Mravići su bili fascinirani čarolijom ove tehnike, koju nisu poznavali od ranije, te su se svi željeli okušati u rukovanju sjenama. Ipak smo ih, u dijelu kad su sami trebali kreirati svoje vizije priče, uspjeli zainteresirati i za druge vrste izraza. Jedna je skupina pjevala uz koreografiju, druga je ilustrirala priču, a treća, najbrojnija i najglasnija, ispričala je priču sjenama.

Završni dio susreta kroz literaturi bilo je izvođenje učeničkih kreacija.

Drugo iznenađenje bio je rad u keramičarskoj radionici naše škole. Maturantice, koje su u to vrijeme imale nastavu, poučile su Mraviće kako se oblikuje glina i kako se radi na lončarskom kolu.

Nadamo se da im je boravak kod nas bio zabavan i poticajan za razvijanje sposobnosti.

Nama (velikima) jest bio.

Daria Ferenc , 1.c

Fotografije