Projekt "Sat kodiranja (Hour of Code)" u Graditeljskoj školi Čakovec
Autor: Suzana Šestan, 15. 12. 2017.

Učenici Graditeljske škole Čakovec, Medijski tehničari i Web dizajneri trećih i četvrtih razreda pod mentorstvom nastavnika Emilije Tomičić mag.educ.inf., Ivana Čondora dipl.inf. i Suzane Šestan dipl.dizajner, uključili su se ove godine na poziv školama gđe. Lidije Kralj, pomoćnice ministrice u  projekt „Sat kodiranja (Hour of Code)“.

Projekt uključuje održavanje radionica osmišljenih tako da se mogu prilagoditi svim osnovnoškolskim ili srednjoškolskim učenicima, a u svijetu je u projekt uključeno više od 100.000 škola, od čega je prošle godine više od 180 bilo iz Hrvatske.

Projekt se ove godine održao u Tjednu informacijskih znanosti, od 4. do 10. prosinca 2017.

Cilj radionice je u jednom školskom satu uvesti učenike u svijet programiranja  na zabavan način a učenicima koji su u okviru redovnih nastavnih sadržaja upoznati sa kodiranjem dati pogled na nove mogućnosti, ideje  i programe.

Fotografije!